Doprava/Transportation:

Jízdní řád/Train and Bus schedules

Kudy do Tábora/How to get to Tábor

Saturday, June 20 morning train and bus schedule in English

JAK SE DOSTAT NA NÁMĚSTÍ TGM - START PRŮVODU BĚHEM SOBOTNÍHO DOPOLEDNE 20. ČERVNA 


Parkování ve městě
/Parking in the city
Ubytování/Accommodation
Informace pro turisty/General Tábor Tourist Information

Festivalový řád a informace A-Z
Akreditace
Akreditace na festival není nutná. Festival je zdarma.

Bezbariérový přístup
Většina festivalového areálu je bezbariérová. V případě bariérové části, kontaktujte některého z pořadatelů či dobrovolníků a bude Vám poskytnuta asistence.
K dispozici bude jedno bezbariérové WC.


Bezpečnost
Buďte k sobě navzájem ohleduplní, spolupracujte s pořadateli, zdravotníky i dobrovolníky. Při jakémkoli problému upozorněte někoho z pořadatelů. Pro příjemný a bezproblémový chod festivalu je potřebné dodržovat pokyny pořadatelů na místě.
O bezpečnost mimo areál se stará Městská a státní policie.

Děti
Děti jsou na našem festivalu vítány, musí ovšem festival navštěvovat v doprovodu dospělé osoby.

Doprava
V případě, že se účastníte průvodu, je Vaše doprava na místo festivalu velice jednoduchá, jelikož průvod končí v prostoru Ctiborova mlýna (budova CESTA), kde se zároveň koná festival.
Na www.queerprideparadetabor.cz získáte informace o trase průvodu, parkovištích v blízkosti festivalu a další informace. Parkoviště jsou vyznačená i na mapě níže.
Dopravní spojení můžete vyhledat zde: www.jizdnirady.cz

Drogy
Je přísně zakázáno vnášet do areálu festivalu jakékoliv drogy.
Výjimku tvoří drogy povolené legislativou České republiky (například tabák apod.)

Doporučené věci s sebou
Neměli byste zapomenout si vzít občanský průkaz, kartičku pojištěnce, peníze, potřebné léky. Vzhledem k tomu, že ta tam je doba, kdy jsme poroučeli větru dešti, tak i pláštěnku. A pro případ dobrého počasí pokrývku hlavy a opalovací krém.

Foto a video
Na festivalu je povoleno fotografovat a natáčet.

Hygiena
Na festivalu bude k dispozici dostatečný počet mobilních WC (šest, včetně jednoho bezbariérového). Budeme se snažit o včasné doplňování toaletního papíru. Přesto doporučujeme pro každý případ mít vlastní zásobu. Ve festivalovém areálu bude dostatečný počet odpadkových košů. Prosíme návštěvníky, aby ve vlastním zájmu dbali o čistotu.

Občerstvení
Na festivalu bude zabezpečené dostatečné množství barů a stánků s odpovídajícím sortimentem jídel včetně vegetariánských a veganskych.

Odpad
Ve festivalovém areálu včetně stanového městečka bude dostatečně množství odpadkových košů. Prosíme návštěvníky aby dbali o čistotu a odpadkové koše využívali. V případě že bude odpadkový koš plný odhoďte smetí k odpadkovému koši na zem.

Parkoviště
Parkoviště v blízkosti festivalu jsou vyznačeny na mapě (viz níže). Bližší informace naleznete i na www.queerprideparadetabor.cz.
V rámci areálu festivalu bude zřízeno parkoviště pouze pro účinkující a dobrovolníky, nikoli pro návštěvníky festivalu.

První pomoc
Na festivalu bude permanentně přítomný zdravotnický personál. V případě nouze můžete též kontaktovat pořadatele či dobrovolníky.

Psi
Do areálu festivalu je povolen vstup psů, a to pouze na vodítku. Volný pohyb psů je zakázaný. Zakázaný vstup mají také zjevně agresivní psi jakéhokoliv plemena.

Stánky
V areálu festivalu budou rozmístěny stánky s informačními materiály a zbožím s queer tématikou.

Tábor - informace město
Veškeré informace o tomto krásném městě, včetně základních informací, informací z historie i informacích o ubytování, eventuálně MHD, naleznete na internetových stránkách www.tabor.cz. Město Tábor je lehce dostupné ze všech míst České republiky a to vlakem i po silnici.

Telefony
Veřejné telefonní automaty se v areálu festivalu nenachází, můžete využít telefonní automaty ve městě. Lokalita festivalu je pokryta signálem všech domácích operátorů (Vodafone ovšem poměrně slabý). V případě výjimečné situace (úraz, požár apod, …) kontaktujte zdravotnickou službu, dobrovolníky či pořadatele.

Zákazy
Z bezpečnostních důvodů je přísně zakázáno vnášet do areálu jakékoliv skleněné nádoby včetně lahví, hořlaviny, zbraně jakéhokoliv druhu, psychotropní látky, předměty ohrožující bezpečnost, pyrotechnické předměty, otevřený oheň apod.

Ztráty a nálezy
V případě ztráty nebo nálezu se prosím obracejte na Help Desk. V případě, kdy chcete nahlásit ztrátu, je nutné poskytnout přesný popis ztracené věci a mít s sebou identifikační průkaz - občanka, pas, řidičák. K jejímu vyzvednutí je pak nutné přesně popsat do detailů ztracenou věc a prokázat se identifikačním průkazem.

Zdraví
Chraňte si své zdraví. Buďte k sobě navzájem ohleduplní, spolupracujte s pořadateli, zdravotníky i dobrovolníky. Nehazardujte s látkami, které jsou zdraví škodlivé, které jsou zakázané a jejichž složení neznáte. Chraňte se před slunečním zářením a buďte opatrní při pohybu v prostoru festivalového areálu. V případě úrazu i v případě podezření na zdravotní problémy (i kohokoliv jiného) kontaktujte pořadatele či zdravotníky. Přejeme Vám příjemný pobyt!